Letovisko Potštejn
Potštejn se již po staletí honosí statutem významného historického i současného letoviska, který navštěvovala a stále navštěvuje pražská, královéhradecká a brněnská smetánka – významní umělci, politici, právníci, lékaři a další osobnosti.

V Potštejně najdete (kromě toho hlavního – tedy Slávie) také kostel Sv. Vavřince, zámek s rozlehlým parkem, poštu, obchody a hlavně klid starých dřevěných chalup v krásném prostředí lemovaném lesnatými kopci nad Divokou Orlicí pod zříceninou gotického hradu.

Bezprostřední okolí Potštejna je vskutku malebné. Krásnou pěší procházku nabídne například cesta podél Divoké Orlice do Anenského údolí a Modlivého dolu, na Velešov či na Kapraď.

Více na: www.potstejn.cz
Krásy okolí
Navštívit můžete též městečko Vamberk, které je od Potštejna vzdáleno čtyři kilometry. Vamberk proslul po celé Evropě jako významné středisko výroby krajek. Jedinečná expozice historie a současnosti krajkářství je uložena v místním Muzeu krajky.
Potštejn leží v podhůří Orlických hor se sportovními středisky Rokytnice, Deštné, Zdobnice a Říčky. Odsud vycházejí trasy pro letní i zimní turistiku, hustá síť naučných stezek a cyklotras.
Navštívit můžete třeba technicky unikátní vodní nádrž Pastviny, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově, který je zajímavě zrekonstruován, komplex dělostřelecké tvrze Hanička u Rokytnice a mnoho dalších krásných míst.

Více např. zde: www.mojeorlickehory.cz
Hrad Potštejn
Historie hradu Potštejn začíná koncem 13. století, kdy byl založen rodem Drslaviců pocházejícím ze západních Čech. Dnes je v částečně opravených a udržovaných zříceninách hradu možno vidět mimo jiné kapli Sv. Jana Nepomuckého, poslední zastavení křížové cesty „Boží hrob“, která vede z obce po hradním kopci, či pamětní desku Jiráskovu románu „Poklad“. Ve vstupní bráně je expozice dokumentující historii hradu. Hrad je v letní sezóně otevřený pro veřejnost.

Více na: www.hrad-potstejn.cz
Zámek Potštejn
Zámek v pozdně barokním slohu byl postaven v letech 1749 – 1755. V posledních letech byl zásadně rekonstruován a dnes mohou návštěvníci vidět historické interiéry, původní nábytek, obrazy apod.

Výjimečný je Mramorový sál se vzácným bohatě zdobeným štukovým stropem a kaple Nejsvětější Trojice. Zámek je v letní sezóně otevřený pro veřejnost.

Více na: www.zamekpotstejn.cz

Navštivte letovisko a hrad Potštejn a pak přijďte k nám, do Slávie! Těšíme se na Vás...

© 2014